BOTOX OSOCZE i KWAS

dr. Magda Brona  Teżyk

Botox

Zmarszczki mimiczne pojawiają się już u młodych osób. Z biegiem czasu zagłębienia powstające w wyniku często powtarzanych grymasów twarzy zaczynają się pogłębiać i utrwalać. Stopniowo tworzą się kurze łapki (wokół oczu), zmarszczki na czole czy zmarszczka gniewu na czole (lwia zmarszczka). Zastosowanie preparatów zawierających toksynę botulinową typu A pozwala na skuteczne i długotrwałe wygładzenie zmarszczek mimicznych oraz – co istotniejsze – pomaga zapobiegać ich powstawaniu.

Zmarszczki w okolicy zabiegu poddają się korekcji stopniowo.

Pierwsze efekty będą widoczne po 2-3 dniach od injekcji. Pełen efekt działania toksyny czyli brak możliwości zmarszczenia mięśnia, widoczny jest między 10 a 14 dniem po zabiegu. Efekt ten utrzymuje się około 4-6 miesięcy i ustępuje także stopniowo.

Ponadto wygląd po zabiegu jest uzależniony od stopnia zaawansowania zmarszczek. Przy głębokich zagłębieniach np. na czole czy w okolicy między brwiami po 2 tygodniach od zabiegu aplikacji toksyny może być konieczne podanie w te bruzdy kwasu hialuronowego celem uzyskania wygładzenia statycznego (tzn. takiego, kiedy pomimo braku możliwości marszczenia danej okolicy bruzda czy zagłębienie nadal się utrzymuje).

Przeciwwskazania do ostrzykiwania botoxem:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • zaburzenia w połączeniach nerwowo-mięśniowych
 • przyjmowanie antybiotyków (aminoglikozydy)

Zalecenia po zabiegu (pierwsza doba po zabiegu):

 • przez 4 godziny po zabiegu nie kładziemy się na płasko
 • nie wolno się schylać (pochylać głowy do dołu)
 • w tej samej dobie nie wolno latać samolotem (wstrzyknięty materiał może się przemieścić)
 • nie pijemy alkoholu
Kurze łapki 1 okolica 450 zł

2 okolice 700 zł

3 okolice 900 zł

Preparat Botox firmy Allergan

Gładzizna czoła – zmarszczki poziome
Lwia zmarszczka – zmarszczki pionowe

 

Kwas hialuronowy

Powiększanie ust Juvaderm Ultra Smile – 1200zł

Lub Teosyal Kiss – 900 zł

Cena za 1 ampułkę
Modelowanie ust
Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych Hyalstyle Forte – 900 zł Cena za 1 ampułkę
Linie marionetki
Modelowanie policzków
Modelowanie brody
Modelowanie konturu twarzy
Likwidacja „zmarszczek palacza”
Likwidacja „doliny łez” Juvaderm Ultra Smile

 

Mezoterapia igłowa z osocza bogatopłytkowego

to niechirurgiczny zabieg, który polega na wstrzykiwaniu pacjentce jej własnej krwi, a konkretnie osocza bogatopłytkowego (PRP – Plateled Rich Plasma), w celu wypełnienia zmarszczek.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Plateled Rich Plasma) to preparat krwiopochodny, który jest pozyskiwany z krwi pacjenta. Jest ono bogate w komórki i czynniki wzrostu – peptydy, które pobudzają inne komórki do podziału i są potrzebne do odnowy biologicznej tkanek skóry.


Dla kogo jest przeznaczony wampirzy lifting?

Wypełnianie zmarszczek za pomocą osocza z własnej krwi jest przeznaczone dla pacjentów, których skóra wymaga biostymulacji i odbudowy. Jest to alternatywa dla kobiet, które obawiają się nienaturalnego wyrazu twarzy po wstrzyknięciu botoksu lub z różnych powodów medycznych nie mogą lub nie chcą poddać operacji plastycznej w celu likwidacji zmarszczek.To także zabieg stworzony dla alergików, którzy są uczuleni na składniki preparatów wypełniających zmarszczki, ponieważ preparat powstały z własnej krwi jest biologicznie obojętny i nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

Jak przebiega zabieg wampirzego liftingu?

Przed zabiegiem lekarz pobiera od pacjentki probówkę krwi (zazwyczaj 8 ml). Następnie odwirowuje w specjalnej wirówce. Znajduje się w niej jałowy i amorficzny żel, który oddziela czerwone krwinki od osocza bogatopłytkowego. Następnie lekarz podaje preparat na dwa sposoby: albo za pomocą metody stosowanej w mezoterapii, albo liniowo wzdłuż zmarszczek (wolumetria).

Podczas zabiegu zachodzi proces identyczny z procesem gojenia się rany, czyli:

 • stymulacja komórek macierzystych do namnażania,
 • pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co prowadzi do regeneracji i rewitalizacji komórek skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia,
 • tworzenie się nowych naczyń krwionośnych.


Wampirzy lifting to rewelacyjny sposób usuwanie zmarszczek i sposób na łysienie

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest przeznaczona do wypełniania zmarszczek w okolicach:

 • czoła,
 • policzków,
 • fałd nosowo-wargowych,
 • szyi,
 • dekoltu,
 • dłoni,
 • oczu („kurze łapki”),
 • skóra owłosiona głowy ( w obrębie włosów)

Wampirzy lifting jest przeznaczony także do hamowania procesu łysienia, stymulacji odrostu włosów oraz ich zagęszczania.

Efekty wampirzego liftingu

 • elastyczna i jędrna skóra,
 • poprawa ukrwienia skóry,
 • wygładzenie zmarszczek i fałdów,
 • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej.

Efekt wampirzego liftingu utrzymuje się przez około 6 miesięcy bez potrzeby stosowania innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania do wykonania wampirzego liftingu

 • ciąża,
 • okres karmienia piersią,
 • choroby krwi,
 • choroby nowotworowe,
 • przyjmowanie antykoagulantów (dotyczy zestawu do biostymulacji wolumetrycznej)

 

 Mezoterapia igłowa z osocza bogatopłytkowego WAMPIRZY LIFTING

 • W obrębie twarzy, dekolt, szyja, ręce, skóra owłosiona głowy 1 okolica 500 zł
  2 okolice 750 zł
  3 okolice 1100 zł
   

  Mezoterapia igłowa preparatem Juvederm Hydrate

  W obrębie twarzy, dekolt, szyja, ręce 1 okolica 500 zł
  2 okolice 900 zł
  3 okolice 1400 zł
   

JUVÉDERM® ULTRA SMILE™ to wypełniacz skórny na bazie kwasu hialuronowego do wstrzykiwania z lidokainą (miejscowym środkiem znieczulającym) przeznaczony do korekty ust i ich okolic. Stosuje się go w celu zwiększenia objętości ust, zarysowania ich kształtu, korekty pionowych linii warg i zagłębień w kącikach ust. Preparat również używany do wypełniania „doliny łez”, ze względu na swoje właściwości.

TEOSYAL KISS Zaprojektowany z myślą o ustach. Znajduje zastosowanie przy: zmianie kształtu, zwiększeniu objętości, korekcji zmarszczek wokół ust, wzmocnieniu kącików, nawilżeniu. Usta, ze względu na ich gęstą sieć naczyń krwionośnych wymagają specjalnie opracowanego produktu. Laboratorium TEOXANE zaprojektowało bezpieczny produkt, który umożliwia niezwykle precyzyjną korektę ust. Utrzymuje się w tkance bardzo długo a efektem są naturalnie wypełnione usta. Preparat utrzymuje się 9-12 miesięcy.

Wskazania: powiększenie i modelowanie ust

HYALSTYLE® FORTE, oferowany przez firmę QDerm, zawiera silnie usieciowany kwas hialuronowym i jest specjalnie stworzony w celu zwiększenia lub przywrócenia objętości policzkom lub podbródkowi, modelowaniu konturu twarzy, korekcji głębszych zmarszczek i bruzd. HYALSTYLE® FORTE nadaje skórze objętości, sprawia, że rysy twarzy stają się naturalne i delikatne.

JUVÉDERM® HYDRATE to preparat odmładzający, który oferuje głębokie nawilżenie, zapewniając gładszą, jędrniejszą skórę w miejscach, które często zdradzają wiek kobiety -na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach. Nawilżenie ma fundamentalne znaczenie dla zachowania zdrowej, jędrnej skóry, elastyczności i zdrowego, młodzieńczego blasku. Kremy mogą nawilżać tylko na jakiś czas skórę na jej powierzchni, natomiast JUVÉDERM® HYDRATE może zapewnić głębokie, trwałe nawilżenie, dzięki któremu uzyskasz pożądany efekt, a Twój wiek pozostanie tajemnicą.

JUVÉDERM® HYDRATE został opracowany w celu poprawy nawilżenia i elastyczności skóry tam, gdzie ich brak jest najbardziej widoczny.

Zawiera silny przeciwutleniacz – mannitol. Mannitol opóźnia proces starzenia się, przeciwdziałając utracie przez skórę zdrowego, młodzieńczego blasku. Kwas hialuronowy (HA) to naturalnie występująca w organizmie substancja, która pomaga nawilżyć skórę i zwiększyć jej objętość. Naturalny kwas hialuronowy ulega rozpadowi w organizmie w ciągu 1-2 dni, dlatego też jest stale uzupełniany. Ale z wiekiem skóra zazwyczaj staje się bardziej sucha, ponieważ naturalny poziom kwasu hialuronowego maleje. W szczególności dotyka to miejsc takich jak twarz, szyja, dekolt i dłonie.

Stosowany jest w postaci mezoterapii igłowej. Zalecany dla pacjentów, który chcą uzyskać efekt Wampiszego liftingu.

 

 

TEL: 502 59 55 29