Oczyszczanie manualne

Manualne oczyszczanie twarzy jest często wykonywane w salonach kosmetycznych. Popularność tego zabiegu wiąże się z faktem, że jest to dość skuteczna metoda na oczyszczanie skóry.

Oczyszczanie manualne przeprowadza się na twarzy, dekolcie, plecach i ramionach.

oczyszczanie manua

Regularne oczyszczanie skóry także może nie być do końca dobre dla stanu cery. Pory i naczynia krwionośne stają się rozszerzone, co nie sprzyja ładnemu wyglądowi. Oczyszczanie skóry może być korzystne, pod warunkiem, że wyciskane są wyłącznie zmiany o charakterze niezapalnym (czyli np. zaskórniki czy grudki), a zmiany ropne i zapalne są leczone za pomocą specjalnych preparatów antybakteryjnych i łagodzących. Dodatkowo można zastosować prądy d’Arsonvala, jonoforezę lub sonoforezę. Są to metody mniej inwazyjne i bezpieczniejsze.

 

Dla kogo?

  • skóra zanieczyszczona

Terapie warto powtarzać. Mocno zanieczyszczona skóra w serii co tydzien ok 4-6 zabiegów oraz zapobiegawczo 1 x w msc. to idealne rozwiązanie dla osob nie radzących sobie z szybkim nawracaniem zaskórników.  Zabieg zakończony darsonwalizacją lub sonoforezą zamknie pory, ureguluje pracę gruczołów łojowych oraz nawilży skórę.

Zapraszamy na darmową konsultacje

chcesz oczyścić skórę ale masz naczynka? nie ma problemu! Oferujemy szeroką gamę zabiegów dla każdego typu skóry. Aby oczyścić skórę lekko naczynkową lub wrażliwą proponujemy systematyczne zabiegi peelingu kawitacyjnego i sonoforezy. Dla skór typowo naczynkowych najlepiej pomagają eksfolacje kwasami.