Redukcja Rozstępów

ROZSTĘPY są formą blizny.

Zmiany te mają swój zalążek na poziomie skóry właściwej. Ze względu na tak głębokie położenie „problemu” ważna jest zarówno odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa jak i pomoc specjalisty. W naszym Salonie, oferujemy profesjonalną konsultację pod okiem wyszkolonego personelu, który indywidualnie podchodzi do każdego problemu. Powstawanie rozstępów jest związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem, tak ważnym dla naszego organizmu fibroblastów. Komórki te odpowiedzialne są za produkcję dwóch białek: kolagenu i elastyny. Białka te mają postać włókienkowatą, tworząc uporządkowaną sieć i nadając skórze elastyczność, jędrność, sprężystość. U kobiet rozstępy występują częściej niż u mężczyzn, mogą pojawić się w każdym wieku. Najczęściej powstają w okresie dojrzewania i ciąży. Najczęstszymi miejscami występowania rozstępów, w przypadku dziewcząt, są to: biodra, górna część ud, i piersi. Natomiast u mężczyzn: okolica krzyżowo-lędźwiowa, u trenujących – obręcz barkowa.

Przyczyny występowania rozstępów:

  • Czynniki hormonalne – znaczny wzrost poziomu kortyzolu we krwi. Fibroblasty, zaczynają produkować włókna kolagenu i elastyny, o większej kruchości i mniejszej podatności na rozciąganie. Dlatego też, w czasie ciąży, dojrzewania, przy otyłości. Dochodzi do zerwania regularnej sieci włókien, czego efektem są widoczne na skórze rozstępy.
  • Wzrost poziomu estrogenów, w okresie ciąży, czy przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się rozstępów.
  • Stosowanie leków zawierających GKS (glikokortykosteroidy), prowadzi do ścieczenia naskórka oraz zahamowania syntezy kolagenu w skórze właściwej. Mało tego leki zawierające GKS degradują już istniejące włókna kolagenowe.
  • Niewłaściwa dieta, uboga w ważne dla organizmu składniki odżywcze
  • Predyspozycje genetyczne

  rozstepy2

Typowe obszary, w których powstają rozstepy:
Rozstępy na piersiach
Rozstępy na brzuchu
Rozstępy na ramionach
Rozstępy na biodrach
Rozstępy na pośladkach
Rozstępy na udach

Pamiętajmy, że rozstępy w pierwszej fazie możemy jeszcze usunąć. Natomiast rozstępy w drugiej fazie możemy jedynie zredukować zmniejszając ich rozmiar, wypukłość poprzez szeroki wachlarz zabiegów jakie oferujemy.

Zabiegi -zmiany świeże:
Kremy przyśpieszające złuszczanie i wygładzanie skóry
Fale Radio Frequency minimum x 6
Mezoterapia mikroigłowa ROLLER
Mikrodermabrazja

Zabiegi -zmiany stare:
silne kremy i ampułki
Mezoterapia mikroigłowa ROLLER / MEZOPEN
Fale Radio Frequency min x 15
Mikrodermabrazja minumim x 4
Eksfoliacja Kwasami

 

W przypadku gdy wszystkie terapie zawiodą polecamy laser frakcyjny. Wykonuje go lekarz dermatolog lub/i medycyny estetycznej. Brak zabiegu w naszym salonie. To usługa, która jest dość kosztowna, któą takze trzeba powtarzać, jednak efekty bywają spektakularne.

 

ZAPRASZAMY NA DARMOWE KONSULTACJE

TEL: 502 59 55 29